Roth Triatlon 2022- eestlaste vallutused Saksamaa pinna

0

Spordiga tegelemine on ideaalne võimalus leevendada stressi ning hoida korras oma füüsiline heaolu ning tervis. Igalühel on võimalus lubada endale aega enesega tegelemiseks ning vajadusel kasvõi pöörduda spetsialistide poole, et leida endale sobiv võimalus pingete alandamiseks. Teraapia või psühholoogi külastamine on tihtipeale viimane abivahend, juhul kui teised tehnikad on olnud edutud. Spordiga tegelemine on omaltpoolt ka ennetav tegevus ja abivahend, mille abil luua stressi vastu võitlemiseks elustiiliga seotud harjumus. Kas piisaks ka ruleti mängimisest www.nutz.ee/live-casino/rulett lehel? Võibolla, kuid siiski tuleks eelistada hasartmängudest erinevaid meetodeid. 

 

2022.aasta oli Roth triatloni jaoks monumentaalne aasta- kahekümnendat korda peetud triatlon tõi kohale osalejaid pea 100st erinevast riigist ning lisaks harrastussportlastele olid kohal ka oma ala tippsportlased. Üritusest võttis seekord osa 5450 osalejat, neist kolm eestlast. Kõik eestlased võistlesid individuaalselt ning siinses artiklis jagab oma kogemust Mirell Krain, kvaliteedi tagamise spetsialistina töötav triatlonist, kelle jaoks on sport osa tema elustiilist. 

 

Tõmbemagnet nii turistidele kui sportlastele

Rothi linn on oma keskaegse ajalooga ning asukohaga turistide tõmbepunktiks juba aastasadu. Kohalikest vaatamisväärsustest enim külastatuim on Ratibori loss ning kindlasti iga-aastane juulikuus toimuv triatlon, mis toob igal suvel Rothi linna pea miljon külalist (nende hulgas pealtvaatajad, vabatahtlikud ning muidugi osalejad).  Roth Triatlon on maailma suurim pikamaa triatlon, mis meelitab kohale igal aastal üle 260 tuhande pealtvaataja. 20nda aastapäeva puhul ei tehtud küll sündmuse suhtes suuri muudatusi, kuid abilistest vabatahtlikke oli kohal rekordarv ning ka sportlasi toetama tulnud pealtvaatajaid oli üllatavalt rohkem kui varasematel aastatel. 

 

Distantsid on igal aastal samad: 3.8km ujumist, 180 km rattasõitu ning 42 km jooksmist. Tegemist on täispikkuses Ironmani triatloniga, millel osalemisega pannakse proovile oma füüsiline kui ka vaimne vorm. Tegemist ei ole osalustasuta triatloniga- iga sportlane peab maksma 599 eurot koha eest. Hilisemal registreerimisel on piletihind aga 50 eurot suurem (heategevuseks mõeldud tasu lisandub põhitasule). 

Kõik mis eelneb ning järgneb võistluspäevale

“Saabusin Rothi kohale 5 päeva enne starti, eesmärgiga rahulikult oludega tutvuda ning end ette valmistada,” rääkis Mirell stardile eelnenud päevade kohta. “Tegin endale päevaplaanid ning üritasin võimalikult palju puhata, magada, hästi toituda ning valmis panna võistlustehnika.” 

 

1.juulil ehk kaks päeva enne starti peeti ürituse avatseremoonia koos profisportlaste ning kontsertiga. Võistluspäeval ei andnud ilm sportlastele armu ning startida tuli 31 kraadises kuumuses. “Jooksmise ajal andis kuumus eriti hästi tunda, ikka küpsetas,” meenutab Mirell. “Rattasõidu ajal aga see ei seganud.” 

 

Juulikuumuses peetav maraton ei ole just lihtsamate killast ning igal aastal seab see ohtu nii sportlaste tervisele kui ka pealtvaatajatele. Ohutuse eesmärgil jagatakse sportlastele piisavalt puhkamisvõimalusi enne spordialasid ning ka peale seda. Peale finišit haarasid osalejad oma asjad kaasa vahetusalalt ning suundusid majutuskohta puhkama. 

 

Kolm eestlast tippsportlastega samal rajal

Kolmekesi triatlonil osalenud eestlasted sattusid kokku juhuslikult- kahel osalejal neist juhtus olema  ka sama treener. Üllatus kohata kodumaiseid osalejaid küttis meeli ning motiveeris andma endast maksimumi ühel tuntumail Euroopa triatlonil

Mirelli jaoks on triatlon osa tema füüsilisest treeningust. Ülikoolis arvutiteadust õppinud noor naine ei löö risti ette ka kõige kangemate väljakutsete ees. Tõestuseks kindlasti pikk kogemus maratonidel osalemisega. Kooli ja töökoha kõrvalt aktiivselt sportiga tegeleda ei ole kergete killast kuid nüüdseks on see osaks saanud elustiilist. 

 

Mirell Krain saavutas naiste seas 25nda koha ning teise eestlannana sooritas Marit Zahkna 263nda koha. Meestest osales Dmitry Demidov 1755ndal kohal. 

 

Lõpptulemused

 

NAISED:

1 – Anne Haug – 8:22:42

2 – Fenella Langridge – 8:31:41

3 – Judith Corachán – 8:46:29

4 – Laura Siddall – 8:53:31

5 – Rebecca Clarke – 9:08:37

25- Mirell Krain (EST)- 10:27:49

263- Marit Zahkna (EST) – 13:52:08

MEHED

1 – Magnus Ditlev – 7:35:48

2 – Patrick Lange – 7:44:52

3 – Reinaldo Colucci – 7:52:36

4 – Bradley Weiss – 7:53:56

5 – Robert Kallin – 7:59:35

1755- Dmitry Demidov (EST) – 14:05:18

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *