Neli kõige populaarsemat spordiala maailmas

0

Maailmas on üle 8000 erineva spordiala. Seda sa vist ei teadnudki. Noh, nüüd te teate. Sport on olnud inimelu osa juba ammusest ajast ja arust ning on alati olnud teretulnud vahelduseks igapäevaelu monotoonsusele. Nad on aja jooksul kasvanud ja arenenud lihtsatest vormidest kuni tänapäevani. Nii nagu laul ja tants, on ka sport leidnud oma ainulaadse viisi, kuidas ühendada eri kultuuridest ja geograafilistest paikadest pärit inimesi, kes kõik toetavad oma meeskonda.

Lisaks oma meeskondade toetamisele saavad fännid tänu tehnoloogia arengule nüüd ka panustada ja võita pärisraha, tehes õigeid ennustusi mängutulemuste kohta, tänu õitsvale spordikihlvedude kultuurile. Selleks on palju platvorme, kuid konkurentsivõimeliste koefitsientide ja õigeaegsete väljamaksete jaoks proovige ggbet casino.
Sõltuvalt nende ülemaailmsest aktsepteerimisest on mõned spordialad laiemalt aktsepteeritud kui teised. Allpool arutame nelja, mis naudivad maailmas kõige rohkem poolehoidu.

Jalgpall

Jalgpall on kõige jälgitavam spordiala maailmas. See on alguse saanud Ühendkuningriigist ja tänaseni on see enamiku inimeste lemmikuks seal. Jalgpallist on saanud miljardeid dollareid teeniv tööstusharu tänu tohutule toetusele ja vaatajaskonnale, mida ta naudib kogu maailmas.
Jalgpalluritest on saanud ka mõned meie aja kõige paremini tasustatud sportlased. Seda spordiala juhib FIFA enam kui 200 tütarorganisatsiooni abiga üle maailma. Jalgpalli on kaks versiooni, meeste jalgpall ja naiste jalgpall.
Mängus mängivad kaks üksteist mängijat sisaldavat võistkonda, kes mängivad üksteisega, kusjuures eesmärk on vastase üle lüüa ilma käte kasutamiseta.

Korvpall

Korvpall on maailmas omaette populaarne spordiala. See naudib fanaatilist toetust kogu maailmas, kusjuures Põhja-Ameerika annab tänu oma sealsetele juurtele suure osa maailma fännidest. Korvpallil on ühed suurimad sponsorlepingud spordialal, kus sellised kaubamärgid nagu Nike kulutavad mängijate ja klubidega sõlmitud sponsorlepingutes meeletuid summasid.
Mängu praegusel kujul leiutas 1890. aastate alguses James Naismith. Mängus osaleb kaks võistkonda, milles kummaski on viis mängijat, ja eesmärk on vastase edestamine, visates palli läbi nende korvi ja kaitstes oma.

Kriket

Ka kriketil on maailmas tohutu populaarsus ja vaatajaskond. India subkontinent on fännide arvu poolest esikohal, Lõuna-Aafrika ja Austraalia omavad suurt hulka fänne. See on üks varasemaid mänge ja leiutati 15. sajandi alguses. Seda reguleerib Rahvusvaheline Kriketinõukogu.
Mängus osaleb kaks meeskonda, kus kummaski on üksteist mängijat, kes vaheldumisi löövad ja mängivad väljakul.

Golf

Golf on selles nimekirjas neljas. See leiutati 16. sajandil ja selle juured on Euroopas, eriti Hollandis. Eesmärk on saada pall võimalikult väheste löökide arvuga auku.
Golf on individuaalne mäng, mille tulemused sõltuvad peamiselt individuaalsest geniaalsusest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *