Lühike taustalugu Petter Northugi kohta.

  1. Jaanuaril 1986 sündinud Petter Northug on Norra endine murdmaasuusataja. Kusjuures olid isegi mõlemad tema vanemad suusatajad.

Northugi anne oli nii silmapaistev, et juba 2005 aastal võideldi tema nimel. Lõpuks sõlmis Petter Northug lepingu Fischeriga ning Northugist sai sellega esimene murdmaasuusataja läbi aastate, kes juba juuniorina suusatootjaga sõlmib lepingu ning talle makstakse isegi palka!

2009 aastaks oli tal läinud juba lausa nii hästi, et ta valiti Norra aasta sportlaseks!

Erinevatel võistlustel ja erinevates vanuseklassides on Petter Northug võitnud päris palju medaleid. Näiteks tuli ta juba aastatel 2005 ja 2006 juuniorite maailmameistrivõistlustel lausa viis korda individuaalseks maailmameistriks! 2005 aastal sai ta maailmameistriks lausa 30,0-sekundilise eduga! Milline saavutus!

2006 aastal sai temast kõige noorim võitja meeste maailma karika etapil murmaasuusatamises ja seda ainult 20-aastasena!

  1. aastal võitis ta veel kaks pronksmedalit ning järgmisel aastal võttis osa maailmameistrivõistlustest ning tuli lausa kolme kordseks maailmameistriks!

Nagu paljud kindlasti teavad, siis toimusid 2010. Aastal taliolümpiamängud Kanadas. Seal võttis Norra murdmaasuusataja osa lausa kuuest distantsist. Ja koju läks nelja medali ja kahe olümpiakullaga! See oli ikka vapustav esitus Northugi poolt!

Edaspidi oli vähe, eriti suurvõistlusi, kust ta ei tulnud tagasi vähemalt ühe medaliga. Näiteks 2011 aastal toimunud põhja suusaalade maailmameistrivõistlustel lõpetas ta kõik viis distantsi, kus osales, kas esimese või teisena. Ning peale seda võistlust tuli ta isegi Norra meistriks, ühisstardis 50 km vabastiilis, ta võitis selle lausa 40-sekundiga!

Ja kui 2015 aastal toimusid järgmised maailmameistrivõistlused, siis tuli ta sealtki tagasi nelja kuldmedaliga. Ning 2015/16 oligi tema viimane edukas hooaeg, MK-sarjas sai Petter Northug üldkokkuvõttes teise koha ning saavutas oma viimase etapivõidu selles sarjas.

Ning 2018 aasta detsember oli see kuu, kui Northug teatas sportlaskarjääri lõpetamisest.

 

Uudised delfi rus, Uudised ERR, err.ee ja err sport lehel? Seotud Janek Õiglasega?

Kindlasti oleme me kõik nii delfi rus, uudised err, err.ee ja err sport lehekülgedel läbi aastate lugenud uudiseid Petter Northugi ja tema karjääri kohta, äkki ka kuulnud, mida on öelnud Janek Õiglane. Seda just siis, kui ta aktiivselt tegeles veel murdmaasuusatamisega. Aga ka nüüd saab kindlasti nii delfi rus, uudised err, err.ee kui ka ERR Sport lehekülgedelt lugeda Northugi edasiste sammude kohta. Nimelt on Petter Northug, veidi seotud Janek Õiglasega, taas naasmas Norra TV2 suusakommentaatori töökohale! Kindlasti sai paljudel mullu loetud sellest, kui Northug sai seitsmekuulise vanglakaristuse kiiruse ületamise ja narkootikumide omamise eest, ning peale seda loobus ka TV2 tema teenetest.

Kuid nüüd on Northug taas eksperdina nende juurde naasmas!

Delfi rus, uudised err, err.ee ja ERR Sport kõik väljastasid uudiseid selle kohta, mis Northugi kohta olevat öelnud. Varem mainitud lehekülgedelt leiab ka kindlasti artikli ka selle kohta, mis Janek Õiglane maininud on.Näiteks on aga TV2 spordijuht öelnud, et Northugil on ainulaadne vaade suusatamisele. Ja sellega nõustume kindlasti me kõik, sest Northugil on ikka vapustav varasem kogemus suusatamisega!

Seega kõik suusa või just Petter Northugi fännid saavad edaspidi jälgida Norra kanalit TV2 ning elada kaasa ka Northugi elule spordi kommentaatorina! Kindlasti on ka see omaette kogemus, sest kahjuks ei saa enam elada talle kaasa suusatamise pärast, kuid saab samal ajal vaadata teisi suusatamas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *