Vormel 1 sarja rallisõitja Kimi Räikkönen lahkub?

0

Ilmselt kõik suuremad ralli fännid on kuulnud Kimi Räikkönenist. Soomest pärit Vormel 1 sõitja alustas oma karjääri juba 1990. Aastatel. 1998 aasta oli see aasta, kui ta tuli kardispordis Soome meistriks ning aasta hiljem sai teise koha!

Kui 2000ndal aastal sai ta Vormel Renault’ Inglismaa meistriks siis järgmine aasta sõitis ta juba Vormel 1 sarjas, olles umbes 22 aastane! Alustas ta Ferrariga ning 2010 aasta sarja jättis vahele. Naasis alles 2012 aastal, kui sõlmis lepingu Lotuse meeskonnaga. 2 aastat hiljem naasis Ferrari tiimi ning 2019 aastal liitus Alfa Romeoga.

Tema nimel on isegi 2020 aastal võidetud rekord kõige rohkemate startidega Vorem 1 sarjas!

Veelgi enam on teda kroonitud isegi maialma meistriks! Seda tehti 2007. aastal, kui ta oli veel Ferrari roolis.

 

Uudised Räikköneni lahkumise kohta sai lugeda ja näha nii err uudised, pealtnägija, ‘maha ja taha’, ‘automaailm’ kui ka etv otse-st.

Septembri alguses oli see päev kui Räikkönen teatas, et praegune hooaeg on tema viimane F1 sarjas. Nii ERR Uudised, pealtnägija, ETV Otse, ‘maha ja taha’ ning ‘automaailm’ tõid välja, et Räikkönen oli selelle otsusele tulnud juba eelmisel talvel! Nagu ikka oli ta ise öelnud, et see ei olnud üldse kerge otsus ning tänas muidugi kõiki, kuigi hooaeg on ikka veel poole peal.
Näiteks ERR Uudised spordi rubriigist sai lugeda veelgi selle kohta, mida Räikkönen oli oma otsuse kohta öelnud. Näiteks tõi ta välja, et tal on elus veel palju muud, mida tahaks kogeda ja nautida, peale Vormel 1 sarja. See võiks õpetada meile kõikidele, et elus võib ka palju muud olla, mida nautida ja kogeda, ei peaks vaatama ainult enda ette ja mõtlema sellele, mida juba teed või, mis olemas on. Vaid sellele, mis huvitavat võiks veel tulla ja mida võiks veel teha. Ega me keegi ei ela igavesti, tuleb nautida nii palju erinevaid asju kui võimalik.
Nagu sõnadest aru saada, siis ETV Otsest sai üsna kohe teada Räikköneni lahkumise kohta. Nii pea kui võimalik oli sealt näha videot!
Seega on sellised kohad nagu ERR Uudised, ETV Otse, Pealtnägija, ‘maha ja taha’ ning ‘automaailm’ head neile, kes soovivad ennast nii kursis ralliuudistega hoida nagu võimalik!

 

Mida Alfa Romeo Racing ise ütleb Kimi Räikköneni kohta?

Viimased aastad oli Räikkönen just nende tiimi eest sõitnud ja tuleb välja, et neil oli ainult positiivseid sõnu soomlasest ralliässa kohta öelda.
Kuigi Räikkönen oli nende tiimiga olnud ainult alates 2019. aastal, siis aitas ta siiski palju kaasa nende auto arendusel.
Alfa Romeo tiim tänas Raikköneni nende aastate eest, mis nad koos veetnud oli ning nimetas neid isegi ‘imelisteks’. Soomlane oli näidanud neile suurepärast tööeetikat, vapustavad pühendumist, seda kõike isegi esimesest testipäevast saati. Räikköneni kohta toodi veel seegi välja, et ta on eriline selle poolest, et on jäänud alati enesele kindlaks. Seda olid imetlenud kõik, kes said läbi aastate temaga koos töötada ning Räikkönen on selle kaudu võtinud miljoneid südameid üle maailma.

Ainus, mis ralli- ja Räikköneni fännid saavad teha on nautida neid viimaseid kuid ja viimast hooaega, kus nad saavad näha seda tõelist ralliässi sõitmas! Ning siis hea südamega soovida talle head niinimetatud pensionile jäämist ralli sõidust!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *