Covid19 tõttu ära jäetud spordivõistlused

0

Ilmselt olete kõik lugenud sadu, kui mitte tuhandeid, artikleid, kus räägitakse Covid19 mõjust meie kõigi eludele. Aga tõesti on see pandeemia mõjutanud meid igalt küljelt ja igat moodi. Covid19 mõju meie elule on tõesti nii lai, et seda lühidalt kokku võtta on ausalt raske.

Ning kui palju on see mõjutanud ka spordimaailma? Kergelt öeldes palju. Selle pea kahe aasta jooksul on ära jäetud või edasi lükatud mitmeid võistluseid, mõned suuremad ja mõned väiksemad.

Soccernet lehekülg väljastab pidevalt Covid19 seotud uudiseid.

Jalgpallimaailm on üks neist, kes on tihedalt seotud olnud pandeemiaga kaasnenud tagajärgedest. Terve selle aja on väga kerge olnud jälgida Soccerneti lehekülge jalgpalli uudiste pärast. Näiteks sai lugeda 2020 aastal Soccerneti leheküljel kindlasti suletud uste taga mängitud mängudest. Selle aasta veebruaris ja märtsis mängiti palju Meistrite ja Euroopa Liiga mängud suletud uste taga. See tähendab, et ei lastud mänge vaatama mitte ühtegi inimest vast esimest korda meie elus. Samuti sai ka Soccerneti leheküljelt lugeda kuidas pandeemia erinevaid Euroopa jalgpalli liigasid mõjutas. Näiteks Serie A üldse lükati edasi, samuti La Liga peatati vahepeal lausa kaheks nädalaks. Samuti ka enamused teistest jalgpalli liigadest lükati edasi või jäeti üldse lõpuks ära, näiteks oli nii Hollandi liigaga Eredivisie, mis lõpetati 24 aprillil ja ei kuulutatudki välja võitjat. Prantsuse liiga Ligue 1 samuti jäeti pooleli, kuid seal kuulutati võitjaks Paris Saint-Germain jalgpalli klubi. Ja 2020 märtsis lükati Premier Liiga kõik mängud üldse edasi, lõpuks said siiski aprillis jätkata oma mängudega ning lõpuks kuulutati välja ka võitja. Eks me kõik ise teame kas olime selle võitjaga rahul või mitte!

 

Ilm, iltalehti, ttü, ilm.ee on samuti head covid19 seotud uuditse saatjad.

Õnneks on palju spordiüritusi, mis lükati lihtsalt edasi ja toimuvad hiljem, mõni küll lausa aasta hiljem. Kuid ilm, iltalehti, ttü ja ilm.ee lehekülgedelt sai lugeda kõigi selliste uudiste kohta. Näiteks sai nendelt lehekülgedelt teada selle, et 2020 Arctic Winter Games oli üks neist spordiüritustest, mis täiesti ära jäeti. Samuti said ilm, iltalehti, ttü ja ilm.ee lehekülgedelt teada, et 2020 vibulaskmise MM jääb samuti ära. Kaasa arvatud ka paljud maratonid üle maailma jäid pandeemia tõttu täiesti ära. Samuti sai nendelt neljalt leheküljelt, ‘ilm, iltalehti, ttü ja ilm.ee’ lugeda ka kõigi ülejäänud võistluste kohta. Näiteks jäeti enamus kõige kõrgematest noolemängu võistlustest täiesti ära, samuti ka näiteks 2020 Premier Liiga Noolevõistlused ning ka 2020 Nooltevõistluste Meistrite liiga jäeti ära.

 

Kahjuks võtaks kõikide võistluste kohta kirjutamine väga palju ruumi ning seda oleks paljudel kindlasti kurb lugeda. Paljude jaoks oli see aeg kindlasti ka üsna arusaamatu, paljud ei olnud varem sellises olukorras olnudki ja harjumine võttis kindlasti aega. Eriti veel kui paljud kauaoodatud võistlused ära jäid.

Kuid samas nüüd kui tagasi vaadata on juba paljut muutunud. Näiteks on sel aastal juba paljud üritused, kui mitte enamus, toimumas. Ning näiteks jalgpalli ja korvpalli mängudele lastakse ka publikut! Võrreldes eelmise aastaga on see suur edusamm!

Nüüd tuleb meil kõigil vaid loota, et ka edasi on nii ning liigume ikka ainult paremuse poole. Vaatame ikka edasi, mitte tagasi, ja naudime nüüd täiel rinnal neid spordivõistlused, mis nüüd siiski toimuvad!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *